Açık Öğretim Lisesi Alanım Yok Yazıyor, Ben Neden Alan Seçemiyorum?

298
18.546 views

blankSiz Sordunuz:  AÖL Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt oldum. Ancak alanım yok yazıyor. Şimdi ben alan seçimi yapamayacak mıyım? Açık Öğretim Lisesi bitene kadar alansız mı okuyacağım?

Biz Cevapladık:  2010-2011 Öğretim Yılından itibaren Açık Lise 9 ve 10. sınıflardan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere AÖL – Açık Öğretim Lisesinde bulunan tüm alanlar kaldırılmış ve Açık Öğretim Lisesi Genel Lise (Alan Yok) Haftalık Ders Çizelgesi kabul edilerek yürürlüğe girmiştir. AÖL Açık Liseye ilkokul-ortaokul mezunu olup ilk defa kayıt olanların kayıtları Genel Lise Alansız olarak kayıt edilecek ve bu yeni kayıt olan öğrenciler Açık Öğretim Lisesi öğrenim hayatlarına alansız olarak devam ederek mezun olacaklardır.
AÖL – Açık Öğretim Lisesi 2012-2013 Eğitim Öğretim yılının 1. döneminden  itibaren Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup da kayıt yenileme, silik öğrenci aktifleştirme, tasdiknameli form c, yaptıracak öğrencilerden toplam dönemi 9 ve üzeri olanlar ALANLI ( Fen Bilimleri, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Türkçe Matematik ve Yabancı Dil), toplam dönemi 8 ve altında olanlar ise ALANSIZ ( Alan Yok) olarak işlem yapılacaktır.

Açık Öğretim Lisesine 2012-2013 eğitim öğretim yılında yeni kayıt yaptıracak öğrencilerden tasdikname ve öğrenim belgesine göre dönemi 9 ve üzeri olanlar ALANLI ( Fen Bilimleri, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Türkçe Matematik ve Yabancı Dil), dönemi 8 ve altında olanlar ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıt edilecektir.

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönemi itibarıyla kayıt yenileyen, silik öğrenci aktifleştirme, tasdiknameli form c ve yeni kayıt yaptırıp aktif duruma gelen öğrencilerin ALANLI/ALANYOK uygulamasına göre yukarıda belirtilen şartlara göre sistem üzerinden güncelleştirmesi Açık Öğretim Lisesi tarafından yapılacaktır.  Bu durumda olan öğrencilerden ders seçme işlemini daha önceden yapmış olanların dersleri Açık Öğretim Lisesi tarafından silinecek olup, derslerin öğrenciler tarafından tekrar seçilmesi gerekmektedir.

ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıtları yapılan öğrenciler alan değiştiremeyeceklerdir.

Açık Öğretim Lisesi ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıt yaptıran öğrenciler Alan Yok sistemine göre mezuniyet şartlarını tamamlamak zorundadırlar.

Alansız Okuyacak Genel Lise Öğrencilerinin Dersleri (ALAN YOK)

298 YORUMLAR

  1. Admin ben 2016 kpss ye girdim ve barajı gectim ama acik liseden dha mezun olmadim alansiz okudgm icim tercih yapamadim ygs ve lys de de durum boylemi olacak herhngi bi bolum diplomasi istenecekmi biz alansz okuyanlar kpss den yararlanmk icin napmamiz lazim? simdiden tesekr ederm

  2. Açık öğretimden 2 sene önce mezun oldum.diplomamda alansız yazıyor.kpss ye girdim .ve iyi bir puan aldım. Ama tercih yaparken alanım olmadığı için tercihlerimde sıkıntı yaşadım.çünkü hepsi bir bölüm mezunu istiyordu.şimdi ben tercih yapamayacağım mı?Teşekkür ederim

  3. Ben aölde okuyorum 12.sınıfım 11.sınıfta geçtim aöle normalde tm seçicektim ama matematik coğrafya tarih görmüyorum.Bir de alanım yok ygs ve lysde aldığım puan sonucunda istediğim bölümü açıktan okuyabilir miyim sıkıntı olur mu zorunlu 10tane dersim kaldi kredim de 189 yani en fazla bir seneye mezun olacağım bi de dönemim 3. illaki 8 mi olması lazım

CEVAP VER