Alan Değişikliğinde Kredi Düşermi?

202
8.958 views

blankSiz Sordunuz:  Açık Öğretim Lisesinin Türkçe Matematik alanında okuyorum. Alanımı Sosyal Bilimler Alanı olarak değiştirmek istiyorum. Alanımı değiştirdiğimde alan kredilerimde her hangi bir değişiklik, azalma ve düşme olurmu?

Biz Cevapladık:  Toplam kredinizde her hangi bir değişiklik olmaz. Ancak geçmeyi düşündüğünüz alandaki ortak alan dersleri silinmezken, Önceki alanda aldığınız alan dersleri, geçmeyi düşündüğünüz alanda yoksa sadece onlar silinir.
Örneğin şu anki alanınız olan TM Alanındaki Türk edebiyatı 3 (Alan Dersi) sınavını başarıp o dersin alan kredisini hak kazanmış olun.  Siz alan değiştirip Sosyal alanına geçtiğinizde, Türk edebiyatı 3  (Alan Dersi) Sosyal Bilimler alanında da olduğundan bu dersden aldığınız alan kredisi silinmeyerek aynen kalır.
Aynı şekilde şu anki alanınız olan TM Alanındaki Matematik 4 (Alan Dersi) sınavını başarıp o dersin alan kredisini hak kazanmış olun.  Siz alan değiştirip Sosyal alanına geçtiğinizde, Matematik 4 dersi Sosyal Bilimler alanında Alan dersi olmadığından bu dersden aldığınız alan kredisi silinir.

202 YORUMLAR

  1. Merhaba ben açık meslek lisesine yeni başladım. Çocuk gelisimi okuyorum fakat muhasebe bölümüne geçmek istiyorum bu nasıl olcak yardımcı olursanız sevinirim .. Henüz 1 ay oldu başlayalı hiç bir sınava girmedim 1. Dönem sonunda değiştirebilir miyim ?

  2. Merhaba ben cilem mesleki açık öğretim lisesinde kuaförlük bolumu okuyorum fakat başka bir bölüme geçmek istiyorum çocuk gelişimi bölümüne alan kredim 119 normal krdim55 toplam 174 kredim var kredim de herhangi bir değişiklik olurum ve nasıl gece bilirim bilgi verirseniz çok sevinirim tesekkur ederim …

  3. meslek lisesi muhasebe ve finansman alanı 11. sınıftan açık liseye geçtim. açık lisede 5 dönemden devam etmem gerekirken ALAN YOK-2 yazıyor. Burada ki sorunu çözemedim. Sizce sorun nedir ya da sorun yok mudur ?

  4. Arkadaşlar örgün ögretim elektrik elektronik bölümünde okuyorum açık lise muhasebe bölümüne geçis yapabilirmiyim.yaparsam ortak derslerdeki kredilerim geçerli olurmu.

CEVAP VER