Alansız Öğrenci Ne Demek? Neden Alan Seçemiyorum?

392
25.952 views

Siz Sordunuz:  Açık Liseye giden tüm arkadaşlarımın alanı var ve istedikleri gibi alan seçip değiştirebiliyorlar. Ben alan değiştirmek istediğimde sistem alan değiştiremeyeceğim konusunda uyarı mesajı veriyor. Ben neden alan seçemiyorum?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesinin yeni yönetmeliğe göre Açık Liseye Alansız olarak kayıt edilen yeni öğrenciler, AÖL Açık Öğretim Lisesinden mezun olup bitirene kadar öğrenimlerine alansız olarak devam edeceklerdir. Alansız olarak kayıtları yapılan öğrenciler alan değişikliği yapamayacaklardır.

Alansız Okuyacak Genel Lise Öğrencilerinin Dersleri (ALAN YOK)

 

AÖL – Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup ta 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren kayıt yenileyecek tüm öğrenciler alansız (alan yok) sisteme tabi olacaktır.

392 YORUMLAR

  1. 130 kredim var elektrik okudum 4 sene bitti örgün egitim disina cikti denildi. Mesleki acik liseye kaydoldum ama Alan notum yazmiyor bu ne anlama geliyor?

  2. Normal bi lisede okuyodum ailevi sebeplerden dolayı lise 2. Sınıfta okumama Son verildi çalışmak zorunda kaldım Açık lisede okumaya başladım şuan 137kredim var bana fikir vericek Kimse yok çevremde 2018 2. Dönem kaydımıda yaptırdım bundan SONRA nasıl bi yoldan gidebilirim ne yapmam gerekiyo bana yardımcı olurmusunuz?

CEVAP VER