Açık Lise Tastikname

7
5.116 views

blankAÇIK LİSE TASDİKNAME(Kayıt Sildirme) BELGESİNİ NASIL ALABİLİRİM ?

Açık Öğretim Lisesinden okumaktan vazgeçerek kaydını sildirip Tasdikname Belgesini almak isteyen öğrencilerin matbu bir dilekçe yazarak bu dilekçe ve ekine ekleyeceği nüfus cüzdanı fotokopisini AÖL Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne göndermeleri gerekmektedir. AÖL Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce hazırlanacak Tasdikname öğrencinin dilekçesinde belirtmiş olduğu adresine kurumca taahhütlü olarak gönderilmektedir.Eğer öğrenci 18 yaşından küçük ise yani reşit değilse, Tasdikname istek dilekçesinde velinin mutlaka imzası olmak zorundadır.AÖL Açık Öğretim Lisesine şahsen yapılacak  başvurularda öğrencinin yerine tasdiknameyi eğer bir başkası alacaksa mutlaka noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir.Öğrenci tarafından Faksla yapılacak olan Tasdikname istek dilekçeleri kesinlikle dikkate alınmamaktadır.

 

TASDİKNAMEMLE BİRLİKTE ORTAOKUL/İLKÖĞRETİM OKULU DİPLOMAMI ALABİLİR MİYİM ?

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünden Tasdikname isteğinde bulunan öğrenci Ortaokul/İlköğretim Okulu diplomasını da isteyenlerin yazmış oldukları Tasdikname istek dilekçelerinde bu durumu mutlaka belirtmeleri gerekmektedir.Belgenin arkasına Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce not düşülen diploma Tasdikname ile birlikte öğrenciye gönderilmektedir.

AÇIK LİSE TASDİKNAMEMİ KAYBETTİM, NE YAPMALIYIM ?

AÖL Açık Öğretim Lisesinden ayrılarak tasdikname alan öğrenci tasdiknamesini kaybetiği taktirde kuruma bir dilekçe yazarak Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne posta yoluyla veya şahsen başvurması gerekmektedir.Öğrenci ayrıca dilekçenin ekinde mutlaka herhangi bir  gazeteye verilmiş zayi ilanı ve nüfus cüzdanı fotokopisinin bulunması gerekmektedir. Söz konusu bu belge öğrencinin dışında bir başkası tarafından alınacaksa noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Faksla yapılan başvurular kesinlikle dikkate alınmayacaktır..

TASDİKNAME İADESİ:

AÖL Açık Öğretim Lisesine kayıt sırasında verilen tasdikname belgesi iade edilmez, bunun yerine öğrencinin istemesi halinde Açık Öğretim Lisesinden tasdikname belgesi düzenlenmektedir.

ÖĞRENCİLİK DURUMU:

AÖL Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif olan öğrencilerin Tasdikname istekleri dönem sonu sınavlarının bir ay öncesi veya bir ay sonrası (sınav sonuçları Açıköğretim Lisesi sistemine aktarılıp, kredilendirme yapıldıktan sonra) karşılanabilmektedir. AÖL Öğrencilik durumu Donuk ve Silik olan öğrenciler için bu durum söz konusu değildir.

Bundan böyle AÖL Açık Öğretim Lisesine 2010-2011 Öğretim Yılı II. Dönemi ve daha sonrasında, Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilen okulların aracılığı ile (irtibat bürolarında) kayıt yaptıran öğrencilerin tasdiknameleri, 15 Eylül 2011 tarihnden itibaren kayıt yaptırdıkları okuldan kesilebilecektir.

Yukarıda bahsi geçen dönemden daha önce kayıt olan öğrencilerin tasdiknameleri, eskiden olduğu gibi Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne dilekçe ya da bizzat başvurularak verilecektir.

AÖL Açık Öğretim Lisesine 2010-2011 Öğretim Yılı II. Dönemi ve daha sonrasında, MEB Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilen okullar aracılığı ile (irtibat bürolarında) kayıt yaptıran öğrencilerin tasdiknameleri, 15 Eylül 2011 tarihnden itibaren kayıt yaptırdıkları okuldan kesilebilecektir.

Yukarıda bahsi geçenilen dönemden daha önce kayıt olan öğrencilerin tasdiknameleri, eskiden olduğu gibi Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne dilekçe ya da bizzat başvurularak verilecektir.

7 YORUMLAR

    • TASDİKNAMEMLE BİRLİKTE ORTAOKUL/İLKÖĞRETİM OKULU DİPLOMAMI ALABİLİR MİYİM ?
      Tasdikname isteğinde bulunan öğrencilerden Ortaokul/İlköğretim Okulu diplomasını da isteyenlerin yazmış oldukları Tasdikname istek dilekçelerinde bu durumu mutlaka belirtmeleri gerekmektedir. Arkasına Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce not düşülen Ortaokul/İlköğretim Okulu diploması Tasdikname ile birlikte gönderilmektedir. Tasdikname belgesi istenmeden, Ortaokul/İlköğretim Okulu diploması te başına gönderilmez.

  1. kız meslek lisesi çocuk gelişimi diplomamı kaybettim manavgatda yaşıyorum.bana yardımcı olurmusunuz lütfen yukarı pazarcı mah 4049sok.no.4 manavgat -antalya

    • Öğrencilerimizin Mesleki Açık Öğretim Lisesinden almış oldukları diplomayı kaybetmeleri halinde bir dilekçe yazarak Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne veya yüz yüze eğitim veren okul müdürlüğüne posta yoluyla veya şahsen başvurmaları gerekmektedir. Söz konusu bu belge öğrencinin dışında bir başkası tarafından alınacaksa noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir.

  2. Slm admin acil yardm ben liseden ayrilnca tastiknameyi aldm ama kayboldu simdi acik liseye kayit olacam kardesm tastiknameyi almaya giiti okula ama aldnz diye kayip belgesi givi bisey verdiler bunla.acik ogretime kayit yPtrabilrmyim yaptrirsam.krediler gozukurmu yada asil tastiknameyi nasil bulabirim nerden bulabirim ?

  3. slm oğlum daha önce tasdiknamesini aldı kayıp ettı. bir daha aldı o belgelerıde kaybettı. şu anda asker ve lisaye açıktan devam etmek istiyor . tasdikname için milli eğitime başvurması gereklı bunu biliyorumda askerde olduğu için böle bir şansı yok. bunun başka yolu varmı

CEVAP VER