II. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı!

0
311 views

AÖL 11-12 Mayıs 2013 tarihinde yapılan II. dönem sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarınızı öğrenmek için buraya tıklayınız.

Sınav sonucunda mezun olmaya hak kazanan ve acilen Çıkma Belgesi‘ne ihtiyaç duyan öğrenciler; bu belgeyi nasıl alabileceğiniz ile ilgili ayrıntılı açıklamalar için buraya tıklayınız.

Çıkma Belgesi’ne acil ihtiyaç duymayan öğrencilerin dilekçe göndermemesi rica olunur.

Çıkma Belgesi almak isteyen öğrencilerimiz 10 TL diploma harcını ( Vakıfbank, Ziraat Bankası veya Halk bank ) yatırdıktan sonra posta ( KARGO ) şahsen veya vekalet verdiği kişi aracılığı ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü’ne ( ANKARA )  başvurmak  zorundadır.

Üniversite kaydı haricinde zorunlu olmadıkça çıkma belgesi almak için başvurunun yapılmaması , bu durumda mezuniyet yazısı için Halk Eğitimi Merkezleri ve Meslekî Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvurulması önemle rica olunur.

Not : Çıkma belgesi için Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü’ne gelen dilekçeler hemen işleme alınarak belgeleri tanzim edilmekte ve kargo ile adreslere gönderilmektedir. Ancak 10 TL diploma harcını yatırmayanların veya dilekçe kanununa uygun olmayan dilekçeler işleme alınmamaktadır.

Mezun olduğuna dair yazıya ihtiyaç duyan AÖL öğrencilerinin bölgelerinde bulunan Halk Eğitimi Merkezleri ve Meslekî Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alabilirler.

Diplomalar yaklaşık iki ay içerisinde illerde bulunan koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

CEVAP VER