ÖSYS’ye Başvuran AÖL Öğrencilerinin Dikkatine!

40
1.736 views

Türkiye’deki okuyan tüm öğrencilerin OÖBP’ları ( AÖL ve MAÖL öğrencileri dahil ) ÖSYM ‘ nin sınav takviminde belirtildiği gibi 17.06.2013 tarihinde ÖSYM kurumuna teslim edilmiştir.

Ancak bilindiği üzere; Açık Öğretim Lisesi  II. Dönem sınav sonuçları Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce AÖL Müdürlüğüne 17.06.2013 tarihinden sonra teslim edilmiştir.

Bu nedenle AÖL Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin II. Dönem sınav sonuçlarına göre OÖBP’larında değişiklikler olmuştur.

Yaşanan bu gecikme nedeniyle OÖBP’larında ortaya çıkan değişiklikler ÖSYM’ye AÖL müdürlüğünce  20.06.2013 tarihinde teslim edilecektir. Dolayısıyla ÖSYM’ye başvuran hiçbir AÖL Açık Öğretim Lisesi öğrencisi mağdur olmayacaktır.

Öğrencilerin ve irtibat bürolarının konuyla ilgili herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

 Not : Bu duyuru yalnızca  2012- 2013 II. Dönem  sınavı sonunda mezun olan veya mezuniyet aşamasına gelen öğrencileri ilgilendirmektedir.

40 YORUMLAR

 1. Cansu şanda
  İmamhatip lisesi okuyorum açıköğretim ile beraber imamhatipten bitti açıköğretim dersinden son dersim kaldı yazın bitecek oda Üniversite sınavına girdim diplomamın gelmesi sorun olur mu Üniversite kayıt iicn

  • Açık Öğretim Lisesinden dönem sonunda yapılan sınavlar sonucunda mezun olan öğrencilerin diplomaları sınav sonuçları açıklandıktan 2 ay ( bu süreç dönem sonrası iş ve işlemlerin yoğunluğuna göre 3-4 ay olabilir) sonra hazırlanarak dağıtılmak üzere Koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. Sınav sonuçları açıklanıp, mezun olan öğrencilerin diplomalarının Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilene kadar geçen sürede, öğrencilerimizden çeşitli sebeplerle acil olarak mezuniyetle ilgili belgeye ihtiyaç duyan öğrenciler bölgelerinde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alabilirler. Mezuniyet yazısı için, banka dekontu ve noterden vekaletname gibi evraklar gerekmemektedir.

 2. 3. dönem sınavından sonra mezun olacağım ve üniversiteye yerleşeceğim ancak üniversite kayıt tarihleri mezunluğumuz belli olmadan bitiyor bu nasıl ayarlanacak?

 3. İyi çalışmalar. Hocam ben 4 yıllık Açıköğretim Fakültesi’ne tercih yapacağım. Yani üniversite okuyacağım. Ancak, şuanda daha Açıköğretim Lisesi’nden mezun olamadım. 20-21 Temmuz’dan sonra 10-15 kredim kalıyor. Yani ek sınav olursa mezun olacağım. Bu itibarla;
  1) Ek sınav olacak mı?
  2) Olacaksa veya olma ihtimalinde üniversiteye kayıt için lise diplomamız yok. Ne olacak-olur hocam?
  Ayrıca Açıköğretim Fakültesine tercihler 15-25 Temmuz 2013 tarihlerinde olacakmış. Tercih için hangi kurumdan yardım alabiliriz? Teşekkürler hocam.

 4. ben 3.dönem sınavından sonra mezun olacağım tercihler buğün başladı diplomayı alamadıkki oöbp neye göre hesaplıcaz hadi tercih yaptık sınav sonuçları ağustos 18de açıklanacak o tarihte kayıtlar bitiyo nasıl bi iş anlamadık bununla ilgili bi bilgi varsa paylaş admin bekliyorum şimdiden teşekkürler

 5. merhaba. Toplam 166 kredim var ve bu haftasonu yapılacak sınavdan 26 kredi almam lazım mezun olmam için ve son 2 ortak dersim kaldı. Lys puanım ts2 292. Diploma puanım 63,09. Yukarıda bağzı diploma notlarına mezunsunuz yazmışsınız bundurumda ben de mezun durumunda mı oluyorum? Şayet eğer öyleyse tercih yapacağım. üniyi kazanıpta gidememe gibi bi sorunla karşı karşıyayım, bilgilendirirseniz çok sevineceğim. Teşekkürler.

 6. merhaba. ben mesleki açık öğretim lisesinden mezun oldum yalnız açık öğretimden mezun olamadım 242 kredim var ve 4 dersim kalmış 3 dersten kessin muaf oluyorum 1 ders kalıyor lys.den 300 puan aldım ve tercih verdim mezun olamama gibi bir durumum var mı bilgilendiriseniz sevinirim.teşekkürler..

 7. mrb 3.sınava son 30 kredı ıle gırdım hepsnı alabıldım mı bılmıyorum acaba ek sınav olacak mı olursa kredılerımı ek sınavda bıtırıp unıversıteye kayıt yaptırabılıyrmuym unıversıteyı kazandım cunku.

 8. hocam benim 208 kredim var ama lys telaşından edeb. sınavına kayıt yaptırıp giremedim eğer girseydim 3. girişim olacaktı ve mezun olacaktım . ben şimdi selçuk makineyi kazandım diplomayı büyük bi ihtimalle ek sınava göre alabilecem allah aşkına ek sınav yapılacak mı ne zaman kayıtlar yapılacak ben diplomasız nası kayıt olacam üniversiteye . allah aşkına bi yardımcı olun ben hayatım boyunca bunu bekledim ilk sınavda da kazandım ben bi sene daha beklemek istemiyorum lütfen yardımcı olun

 9. merhaba..benm 108 kredim var.2014 3. dönem sınav sonunda mezun olabileceğim insaAllah.2014 YGS ve KPSS kayıt işlemlerinin zamanı tahminen ne zaman olur.şimdiden bu sinvlara çalışmak için bizi yonlendireceginiz kaynak yada site mevcudmu.

 10. hocam mrb. bnm öğrencilik durumumda diploma nosu almış genel lise öğrencileri yazıyor ve diplomamın nerede olduğu yazmıyor . diplomaları ne zaman göndercekler biliginiz var mı ?

  • Daha önce Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce (Ankara) verilen Çıkma Belgesi 22 Ağustos.2013 tarihinden itibaren yeni kayıt veya kayıt yenileme yaptırdığınız Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alabilirsiniz.

 11. hocam ben son sınıfım açık liseye geçmeyi düşünüyorum ek puan sadece girdiğimiz sınavlara göre mi belirlenecek ? 9 10 ve 11.sınıfın bi önemi yok mu

 12. Bende ek sinava giricem ayni zamanda ygs-lys sinavina girdim sonuclar 18inde aciklaniyor ben ek sinava 24unde giricem.okul puani verilcek diyorsunuz ama benim merak ettigim okul puanimiz ayın 18inde mi verilcek yoksa daha gec bi sürede mi?ve diploma notum bile yazmiyor sitede aktif olarak gorunmekteyim acil yardim eder misiniz

CEVAP VER