Açık Lise Öğrencileri YGS Sınavına Girebilir mi?

admin 17 Mayıs 2014 2.883
Açık Lise Öğrencileri YGS Sınavına Girebilir mi?

Siz Sordunuz:  Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinde okuyan tüm öğrencilerin Normal Okulda okuyan öğrenciler gibi YGS sınavına girebilirler mi? Bu hakkı var mı?

Biz Cevapladık:  Evet YGS – LYS sınavına girebilirsiniz. Açık Öğretim Lisesinde okuyan tüm öğrenciler, Örgün eğitimde okuyan öğrencilerin sahip oldukları tüm haklara sahiptir.

Sınavsız geçiş hakkı konusuyla ilgili ayrıntılı yazımız için buraya, YGS sınavı ile geçiş konusuyla ilgili ayrıntılı yazımız için buraya ve LYS sınavı ile geçiş konusuyla ilgili ayrıntılı yazımız için buraya tıklayınız.

2015 YGS Sınavına giriş şartları için tıklayınız.

2.883 Yorum »

  1. kubra 06 Mart 2016 at 21:32 - Reply

    Merhaba ben 9 donem acik ogretim okudum suan 90 kredim var bu sene imam hatipe gecis yaptim 1 siniftayim ama 90 kiredimle hangi sinavlara girme sansim var girebilirmiyim

  2. Israfil 25 Mart 2016 at 19:04 - Reply

    Admin ben son sene(busene) acik liseye gectim buyuk olasilikla 8. Donemin 2 dersinden kalacam 3. Doneme girecem diyelim ki ondanda kaldim suan besyoyu dusunuyorum besyonun mulakatlari falan var iste
    Ama mulakatta puanlar hesaplanirken obp de hesaplanacak ancak ben mezun olmadigim icin bu obp nin nasil hesaplanacagini bilmiyorum beni bilgilendirebilirmisiniz.

Yorum Yapin »