Alansız Öğrenci Ne Demek? Neden Alan Seçemiyorum?

admin 04 Kasım 2011 303
Alansız Öğrenci Ne Demek? Neden Alan Seçemiyorum?

Siz Sordunuz:  Açık Liseye giden tüm arkadaşlarımın alanı var ve istedikleri gibi alan seçip değiştirebiliyorlar. Ben alan değiştirmek istediğimde sistem alan değiştiremeyeceğim konusunda uyarı mesajı veriyor. Ben neden alan seçemiyorum?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesinin yeni yönetmeliğe göre Açık Liseye Alansız olarak kayıt edilen yeni öğrenciler, AÖL Açık Öğretim Lisesinden mezun olup bitirene kadar öğrenimlerine alansız olarak devam edeceklerdir. Alansız olarak kayıtları yapılan öğrenciler alan değişikliği yapamayacaklardır.

Alansız Okuyacak Genel Lise Öğrencilerinin Dersleri (ALAN YOK)

 

AÖL – Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup ta 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren kayıt yenileyecek tüm öğrenciler alansız (alan yok) sisteme tabi olacaktır.

303 Yorum »

 1. yasmnn 02 Nisan 2014 at 18:17 - Reply

  meraba
  açık ögretim ögrencisiym sosyal bilimler bölümü ama
  son 10 kredim eksk ollddugu için alansız oldum. alanlıyla alansızın arasındaki fark ne acaba ? bide puanıma göre istedgm yere gireblypmuyum alansız oldugum için .şimdiden tesekkrler

  • admin 02 Nisan 2014 at 18:19 - Reply

   Alanların kalkmasıyla fark kalmamıştır. Puanı tutan bölümlerde okuyabilirsiniz.

 2. ysnnnmnnn 02 Nisan 2014 at 18:55 - Reply

  peki kpss sınavına grdgmzde tekrar üni. okuyablyormuyuz açıktn

  • admin 02 Nisan 2014 at 20:38 - Reply

   Sınavına girip okuyabilirsiniz.

YORUM YAPIN »


Dershane Kurs Acik Lise Lise AOL AOL Gazete AOL Portal AOL Bilgilendirme AOL Yardimci Kitap AOL Kitap MAOL Meslek Lisesi ilkogretim Oyun