2011 – 2012 Öğretim Yılı 2. Dönem Kayıt Yenileme Tarihleri

168
26.126 views

2012 – 2013 Öğretim Yılı 1. Dönem kayıt yenileme tarihleri için buraya tıklayınız.
2012 – 2013 Öğretim Yılı 2. Dönem kayıt yenileme tarihleri için buraya tıklayınız.
2012 – 2013 Öğretim Yılı 3. Dönem kayıt yenileme tarihleri için buraya tıklayınız.

 

AÖL – Açık Öğretim Lisesi ve MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi  2. dönem kayıt yenileme işlemleri  27 Şubat – 22 Mart 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. 3. Dönem kayıt yenileme tarihleri için buraya tıklayınız.

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?blank

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, yılda 2 kez (III. Dönem sınavlarının 1. gününde 18 yaşından gün almış öğrenciler 3 kez) yapılan sınavlar için, girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar. Kayıt Yenilemede öğrenciler aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmış üç adımı uygularlar.


 1.Bankaya Kayıt Yenileme Ücretini yatırınız.

AÖL Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her dönem belirlenen Kayıt Yenileme ücretini ödemek zorundadır. 2012 yılında bir dönem için Kayıt Yenileme katılım bedeli 25 TL‘dir. Bu bedelin;

20 TL‘sini Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası,  veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek “Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü” hesabına , ödeyiniz ve dekontunu muhafaza ediniz.

5 TL‘sini ise kayıt yenileme işlemini yaptıracağınız “Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Genel Lise Müdürlüğü” ile “Anadolu Lisesi Müdürlüğü” okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okulların okul müdürlüğü görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında ödeyiniz.

Kayıt yenileyecek öğrencilerin, katılım bedelini ödediğine dair bilgileri sistem üzerinden görebilmektedir. Katılım bedelini ödemeyen, eksik ya da yanlış ödeyenlerin  kayıt yenileme işlemi , sistem tarafından engellendiğinden yapılamamaktadır!!!

2. Kayıt Yenileme işlemleri için İrtibat Bürosuna gidiniz.

Kayıt yenileme ücretine ait banka dekontu ile birlikte, bulunduğunuz yerdeki  Kayıt Yenileme işlemlerini yapan  Lise ve Anadolu Liseleri veya Halk Eğitim Merkezlerine gidiniz.

3. Derslerinizi seçiniz.

Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz. Sistemde ders seçimi işlemini nasıl yapacağınız konusundaki ayrıntılı video anlatımı için buraya tıklayınız.

Kayıt Yenileme Döneminde Kimler Kayıt Yenileme İşlemini Yaptırmalı?

İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki öğrenciler kayıt yenileyebilirler.

Kimlerden Kayıt Yenileme Ücreti Alınmaz?

a) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,

b) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,

c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlananlar;

d) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilenler,

Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrenciler durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır

Söz konusu belgelerin iki adet fotokopisi aslıdır gibi yapılarak bir tanesi öğrenci dosyasına  konulacak diğeri de istenildiğinde Açık Öğretim lisesine gönderilmek üzere muhafaza edecektir. (şehit ve gazilerimizin eş ve çocuklarından evlenenler katılım bedeli muafiyetinden yararlanamaz.)

Not: Yeni Kayıt katılım bedelleri her yıl Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce belirlenir. Katılım bedelleri Açık Öğretim Lisesi ve kayıt yaptırılan İrtibat Bürosu  hesabına ayrı ayrı yatırılır.

168 YORUMLAR

  • Ücretini yatırmış ancak Kayıt Yenileme işlemini yaptırmamış olan öğrenciler için de sistem halen açık olup, 30 Mart 2012 mesai bitimine kadar irtibat bürolarına başvurarak işlemlerini yaptırabilirler.

 1. Merhaba benim sorunum bugün kayit yenilemenin som günü para yatirmayi unutmuştum para daha onceden yatacakmis sanırım mazeret bildirip bugun kayit yapsam olmazmı yada uzatmazlarmi lütfen yardımcı olun

  • .Ö.L. sınavları iki gün boyunca sabah ve öğle olmak üzere dört oturumda yapılmaktadır. Sınav oturumu, sınav günü sabah ve öğle yapılan sınavların her birine denilmektedir.
   Cumartesi sabah 1. oturum.
   Cumartesi Öğlen 2. oturum.
   Pazar sabah 3. oturum.
   Pazar Öğlen 4. oturum.
   Öğrenciler, öğrencilik durumu ve seçtiği derslere göre sınav oturumuna katılırlar.

 2. iyi ızabenı bgunler benım bır sorunum vardı kaydımı turkıyede mardınde yaptım yanlız ben yurtdışında işim dolayısıyla gıttım ve şuan turkıyede sınava gıremıyecem adres degışiklıgı nasıl yapabılırım.yurt dışında gırmem lazım.slmlar

 3. ben bu sene başlamayı düşünyorum açık ögretme yazlımayı ama acık ögretim hakında hiç bir blgim yok bana yardımcı olurusunuz

 4. aöl açık lise okuyorum kredili sistemde endüstri mesleğe ya akşam ya hafta sonu geçiş istiyorum ama çalışıyorum devamsızlık hakkı sınıf tekrarı gibi şeyler söz konusu mu.dönem taksitler neler bilgi verirmisiniz

  • 2012 Ağustos ayında geçiş yapabilirsiniz. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ücretsizdir. Hafta sonları okulda yüz yüze eğitim görme zorunluluğu vardır.

 5. Arkadaşlar umarım sizlerde bu dönem içinde inşallah mezun olursunuzz…Çabalarınızın, gayretlerinizin, yapmış olduğunuz tüm fedakarlıkların emeğinizi en yakın zamanda alırsınız..Tez zamanda mezun olursunuz hepiniz için temennim budur..Kendinize İyi Bakınız Allah [ C.C] Emanet OLunuz

 6. slm.AOL lisesinde,12 dönem okuyup yeterli krediyi,ortak derslerin verilmesi ve alan kredisinin yeterli olmadığı taktirde,almış olduğumuz kredilerin sıfırlanma gibi bir ihtimali var mı?

 7. 2012-KPSS sınavına; Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi olan iki yıl içinde mezun olabilecek durumda olan öğrencilerimiz müracaat edebilir. Herhangi bir nedenden dolayı mezun olamayan öğrencilerimiz girmiş oldukları KPSS sınavındaki sorumluluk tamamen kendine aittir.
  İki yıl içinde mevzun olamazsak ne gibi sorumlulukla karşı karşıya gelebiliriz.KPSS sınavından yeterli krediyi aldığımız taktirde,AOL bittiğinde ne kadar sürede kamu personeli olarak görevlendirilmeyi beklemeliyim?

 8. mesleki açık liseyi bitirdim zorunlu dersım yok yuzyuze dersm yok ama hala yuz yuze egıtım tamamlanmadı olraka yazıyor bu yuzden mezun olamyrm nne yapmam lazım

 9. Merhaba arkadaşlar ben maol” de okuyorum yüzyüze eğitime bu dönem başlıyorum ..elktrık-eloktronık bölümü.YÜZ YÜZE EĞİTİM HER DÖNEM KAÇ KREDİ VERİYOR?? HANİ LİSE 2.5 YILDA BİTECEK DİYORLAR MAOL “E DE GECERLİMİ? ŞİMDİDEN CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER…

 10. Slm adminim ben duz lisede suan 40 kredim var ve meslek lisesine gecmek.istiyorum yanliz ogrenci durunum silik olarak suan gecmemde herhangi bi sikinti var mi ve gecersem askerlikten tecil edebilirim gecersem kac yil tecil edebilirim tesekkrler..

 11. 12-13 mayısta ilk dönem sınava girdim.eger tekrar kayıt yenilemem gerekiyormu. birde ikinci dönem kayıtını kaçırdıgım için tekrar 1dönem sınavına mı girmem gerekiyor.teşekkürler..

 12. ben açık lse 2.dönem sınaına giremedim 28.29 temmuz tarihinde olan sınavı kaçırdım bir dahaki kayıt yenileme tarihi ne zaman yardımcı olurmusunuz onuda kaçırmak istemiyorum aol sayfasına baktım ama göremedim lütfen

  • Yeni kayıt işlemleri ile ilgili kılavuz henüz hazırlık aşamasındadır. Ancak 2012-2013 Eğitim öğretim yılı yeni kayıt işlemleri muhtemel 22 Ağustos 2012 tarihinde başlayacaktır.

  • Ziraat ATM : Giriş > Türkçe > Ödeme İşlemleri > Eğitim Parası > MEB Oradan Açık Lise Kayıt Yenilemeyi Bulunuz TC Kimlik numaranızı yazıp “Devam” tuşuna basınız. Paranızı para haznesine koyup ATm tarafından verilen makbuzu irtibat merkezine teslim ediniz.

 13. Mrb ögrencilik durumum DONUK görunuyor bugun harci yatirip kaydimi yenilettim ama halen donuk gorunuyor aktif olmasi icin halk egitim merkezine gitmem mi gerekiyor.

 14. ben meslek lisesinden açık liseye geçiş yapmayı düşünüyorum ama örgün eğitimde okuyanlar gibi üniversiteye gidip orada ders görebilcekmiyim

CEVAP VER