2011 – 2012 Öğretim Yılı 3. Dönem Kayıt Yenileme Tarihleri

160
20.946 views

2012 – 2013 Öğretim Yılı 1. Dönem kayıt yenileme tarihleri için buraya tıklayınız.
2012 – 2013 Öğretim Yılı 2. Dönem kayıt yenileme tarihleri için buraya tıklayınız.
2012 – 2013 Öğretim Yılı 3. Dönem kayıt yenileme tarihleri için buraya tıklayınız.

 

Daha önce 11-12 Haziran 2012 tarihinde yapılacağı duyurulan, AÖL – Açık Öğretim Lisesi ve MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem Kayıt Yenileme işlemleri 19 – 29 Haziran 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

Not: 3. Dönem kayıt yenileme tarihlerinde her hangi bir değişiklik olduğu taktirde bu değişiklik sitemizde Duyurular başlığı altında yayınlanacaktır.

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, yılda 2 kez (III. Dönem sınavlarının 1. gününde 18 yaşından gün almış öğrenciler 3 kez) yapılan sınavlar için, girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar. Kayıt Yenilemede öğrenciler aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmış üç adımı uygularlar.

1.Bankaya Kayıt Yenileme Ücretini yatırınız.

AÖL Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her dönem belirlenen Kayıt Yenileme ücretini ödemek zorundadır. 2012 yılında bir dönem için Kayıt Yenileme katılım bedeli 25 TL‘dir. Bu bedelin;

20 TL‘sini Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek “Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü” hesabına , ödeyiniz ve dekontunu muhafaza ediniz.

5 TL‘sini ise kayıt yenileme işlemini yaptıracağınız “Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Genel Lise Müdürlüğü” ile “Anadolu Lisesi Müdürlüğü” okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okulların okul müdürlüğü görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında ödeyiniz.

Kayıt yenileyecek öğrencilerin, katılım bedelini ödediğine dair bilgileri sistem üzerinden görebilmektedir. Katılım bedelini ödemeyen, eksik ya da yanlış ödeyenlerin  kayıt yenileme işlemi , sistem tarafından engellendiğinden yapılamamaktadır!!!

2. Kayıt Yenileme işlemleri için İrtibat Bürosuna gidiniz.

Kayıt yenileme ücretine ait banka dekontu ile birlikte, bulunduğunuz yerdeki  Kayıt Yenileme işlemlerini yapan  Lise ve Anadolu Liseleri veya Halk Eğitim Merkezlerine gidiniz.

3. Derslerinizi seçiniz.

Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz. Sistemde ders seçimi işlemini nasıl yapacağınız konusundaki ayrıntılı video anlatımı için buraya tıklayınız.

Kayıt Yenileme Döneminde Kimler Kayıt Yenileme İşlemini Yaptırmalı?

İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki öğrenciler kayıt yenileyebilirler.

Kimlerden Kayıt Yenileme Ücreti Alınmaz?

a) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,

b) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,

c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlananlar;

d) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilenler,

Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrenciler durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır

Söz konusu belgelerin iki adet fotokopisi aslıdır gibi yapılarak bir tanesi öğrenci dosyasına  konulacak diğeri de istenildiğinde Açık Öğretim lisesine gönderilmek üzere muhafaza edecektir. (şehit ve gazilerimizin eş ve çocuklarından evlenenler katılım bedeli muafiyetinden yararlanamaz.)

Not: Yeni Kayıt katılım bedelleri her yıl Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce belirlenir. Katılım bedelleri Açık Öğretim Lisesi ve kayıt yaptırılan İrtibat Bürosu  hesabına ayrı ayrı yatırılır.

160 YORUMLAR

 1. lütfen ben çalıştığım için kayıt yapmaya gidemedim bana yardım edin şimdi ne yapmalıyım 3. dönem kaydı yapamadım 28 temmuzdaki sınava giremicem kayıt süresi uzatılsın bunun için nereye başvurmalıyım geleceğim söz konusu

 2. ben mesleki acık ogretım lısesı 2.sınıf ogrencısıyım 3. donem kayıt yenıleme ıslemını unuttum fakat kredım 236 bana bı engel olurmu bu??

 3. ben mesleki açık öğretim 1.sınıftayım.çocuk gelişimi bölümünden imam hatip lisesine geçiş yapmak istiyorum ne yapmalıyım.43 kredim var bunu kaybedermiyim.

 4. ben ders seçemiyorum ders seçme ne zaman başlayacak çalıştıgım için takip edemiyorum bana her hangi bir bilgi verirseniz çok sevinirim ona göre işlerimi yerine koyayım temmuz ayındaki sınava gireceğim ama ders seçim açık değil ne olur bilgi verin ne zaman açılır ?

  • Kayıt yenileme işlemini yaptırmış ama hiç bir ders seçmemiş öğrencilerin ders atamaları yapılmıştır. Öğrencilerin, 3. dönem sınava gireceği dersleri Dönem Dersleri menüsü altındaki 2011/3 döneminden görebilirler.

 5. mesleki açık öğretimdeydim ama askerliğim çıkınca bıraktım ve kaydım silindi bankaya para yatırdım ama kaydım aktif olmadı ağustosta yatırmanız gerekiyordu denildi. haliyle erken yatırmış oldum ve para yandı geri nasıl alabilirim dekont felan elimde var dilekçeyle diyorlar yalnız örnek yok yardım please …

  • Her ne sebeple olursa olsun Açık Öğretim Lisesi hesabına birden fazla veya yanlışlıkla başka öğrenci numarasına yatırılan ücretler iade edilmemektedir.

   Ancak MAÖL’ e Yeni kayıt, kayıt yenileme, diploma harcı veya benzeri konularda hatalı yatırılan ücretler için, ücretin yatırıldığı yıl içinde, ekte verilen dilekçe doldurularak, banka dekontu (ödendi makbuzu) ile aşağıda yazılı adrese gönderildiği takdirde, ücret iadesi yapılabilecektir.

   Dilekçe ve dekontun gönderileceği adres:

   YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
   Döner Sermaye İşletmesi
   Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı)
   06500 Teknikokullar / ANKARA

   Hatalı Yatırılan Ücretin İade Dilekçe Örneği için tıklayınız.

 6. Ben 3. dönem kayıt yenileme yapamadım ve suanda ne yapmam lazım 21 22 temmuz sınavına girmem lazım nasıl olacak yardım eder misinz ne yapcam ben?

 7. benm sorunum şu kredim 25 ve ben 1 yılı geçkin sınavlara girmiyorum mezun olabilmem çin 192 krediye ihtiyacım var ve bunu ne kadar sürede tamamlayabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz

  • Üniversiteye kayıt yaptıracak mezun öğrencilerden diploması hazır olmayanlar için düzenlenir. Diploma hazırlanıncaya kadar 6 ay diploma yerine geçer. Çıkma Belgesi alabilmek için, Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank’ın herhangi bir şubesine,T.C. Kimlik Numarasına 10 TL diploma harcının yatırıldığına dair banka dekontu (1 nüsha), T.C. kimlik numarası beyanı ve Çıkma Belgesi dilekçesiyle şahsen veya posta yolu ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Konya yolu üzeri (Gazi Hastanesi karşısı) Teknikokullar / Ankara adresine baş vurulması gerekmektedir. Eğer Çıkma Belgesini vekili alacak ise; noterden vekaletname ve diğer evrakların eksiksiz olarak vekilin elinde bulunması gerekmektedir. Eksik evrak ve Faks yolu ile yapılacak olan başvurular işleme alınmamaktadır.

 8. iyi gunler bende acik ogretim meslek lisesi ogrencisiyim ve bu yil yuzyuze egitim derslerimi tamamladim toplam 259 kredim oldu fakat 2 tane zorunlu kultur dersim kaldi 3 donem yazilisina girdim. tercih yapmadim diplomami vermezler diye net bi bilgi istiyorum bolum hocami aradim o bile bilmiyomus. su an tercih yapabilirmiyim diplamam sorun olurmu ne yapmam gerekiyo cuma gunu sonmus hocam tercih yapmalimiyim. yada bu sunavdan gecemez isem ne olur bilgilendirirseniz sevinirim hayirli aksamlar

 9. mrb ben 16 yaşındayım ve 17yaş üstü kayıt yenileme yaptırmış peki 16 yaşındakiler nezaman kayıt yenileme yaptıra bilir acil cevap lütfen..teşekkürler

 10. ben şu anda 216 kredim war meslekte okuyorum kredini 210 oldugunu biliyordum ama 240 olmuş ve internet sitesindede hiçbir yerde bulamadım dogrumudur acaba bilgilendirirseniz memnun olurum.teşekkürler

 11. merhaba ben meslek lisesi çocuk gelişimi bölümünde okumak istiyorum yalniz öğrenmek istediğim,yüzyüze eğitim için 4 yil boyunca her hafta sonu eğitimmi almam gerekiyor?yüzyüze eğitim ilk yildan itibarenmi başliyor?bu konu hakkinda bilgi verirseniz sevinirim tesekkürler ilk yil kaç hafta ?

 12. ben 2012 de yeni kayıt yaptırdım.yani şuan sistemde gözüküorum ama aktif deiilim sistemde.bu yüzden ders şeçme linki falan da olmuyor sayfamda bu sorun nasıl giderilebilir acaba ?

 13. kayıt yenileme işlemini 17 eylül de yaptırdım öğrencililk durumumda aktif. ders seçme linki var ama durumunuz ders seçmek için uygun değildir diyor ne yapmalıyım ? birde alan değişikliği yaptım bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

 14. bende bugun bankaya gerekli parayı yatrdım yarın dekontu alıp halk egıtıme gıdecegım bu ıslemler bıttıkten sonra ders secebılır mıyım ???*

 15. ben parayı yatırdım okula gidemedım 5tl yatırııp iki alan d ersten geecıp mezun olacagım bugun son gunmus 147 açık bişi sleyemedı bunun bir yolu varmı

 16. aöl kayıt yenileme tarihi 12 ekim miş en son ve ben kaçırdım. umarım ek süre verirler yada beklemekten başka yapılacak bişey varmı sizce arkadaşlar dilekçe vs…

  • KAyıt yrnilrmrk zorundasınız. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem kayıt yenileme işlemleri, 04 Mart – 15 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

  • Açık Öğretim Lisesi 2012-2013 eğitim öğretim yılı üçüncü dönem sınav süreci başlamış olup, sınava katılabilecek öğrencilerin bilgileri ilgili birime teslim edilmiştir. Kayıt yenileme süresinde ücretini bankaya ödemiş ancak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kaydını yeniletmeyen veya kaydını yenilettiği halde sınavına gireceği dersleri seçmeyen öğrencilerin kayıt yenilemeleri ve sınavına girecekleri dersleri sistem tarafından atanmıştır.
   Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı 29 Haziran 2013 tarihinden itibaren kayıt yenileme, sınav yeri değişikliği ve ders seçme/değiştirme işlemleri yapılamamaktadır.
   Öğrencilerin kayıt yenileme, ders seçme veya seçilen dersin iptal edilmesi için irtibat bürolarını, Açık Öğretim Lisesi ve Alo 147’yi aramamaları rica olunur.

  • Açık Öğretim Lisesi 2012-2013 eğitim öğretim yılı üçüncü dönem sınav süreci başlamış olup, sınava katılabilecek öğrencilerin bilgileri ilgili birime teslim edilmiştir. Kayıt yenileme süresinde ücretini bankaya ödemiş ancak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kaydını yeniletmeyen veya kaydını yenilettiği halde sınavına gireceği dersleri seçmeyen öğrencilerin kayıt yenilemeleri ve sınavına girecekleri dersleri sistem tarafından atanmıştır.
   Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı 29 Haziran 2013 tarihinden itibaren kayıt yenileme, sınav yeri değişikliği ve ders seçme/değiştirme işlemleri yapılamamaktadır.
   Öğrencilerin kayıt yenileme, ders seçme veya seçilen dersin iptal edilmesi için irtibat bürolarını, Açık Öğretim Lisesi ve Alo 147’yi aramamaları rica olunur.

 17. ben bu hafta sonu olacak olan 3.dönem 20-21 haziran açıköğretim lise sınavlarına bi nedenden dolayı giremeyeceğim ve tekrar benim 3.dönem sınavına girme şansım var mı yoksa tekrar baştan mı başlayacağım liseye ?

 18. ben aol 2. sınıf öğrencisiyim.kaydımı yenilettim ama aktif olduğum halde durumunuz ders seçmek için uygun değildir diyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

CEVAP VER